Eelmisest korrast ehk kaua me pakkisime Miljonäri kiirtee raamatuid

Umbes poolteist aastat tagasi valmis meil eelmine raamat, Miljonäri kiirtee mille autoriks on MJ DeMarco. Ka Miljonäri kiirteed sai ette tellida ja ka need oli vaja lühikese ajaga pakkida ning ettetellijatele välja saata. Seega kogemus on olemas 🙂

Tookord lähtusime suurest entusiasmist ja kiirusest – alustamise kiirusest, mitte ärategemise kiirusest. Seetõttu kestis pakkimine mitu päeva… kaasatud oli kümmekond erinevat inimest erinevatel hetkedel… ajaline kestvus lõpuks ca 10 tundi… Miljonäri kiirtee pakkimise käigus sai tehtud ka Facebooki otseülekanne (järelvaadatav siin).

Miljonäri kiirtee TASUTA esimesed peatükid ja väärtuslik lisamaterjal

Kas Sinus peitub samuti miljonärist ettevõtja? Loe ja saad teada. TASUTA esimeste peatükkide ja väärtusliku lisamaterjali saamiseks…

"Sa õpid sellest raamatust kahe päevaga rohkem kui kahe aastaga ettevõtlusülikoolide kursustel ja see maksab 1/100 hinnast!"

E-kiri Sinu aadressile on saadetud koos TASUTA esimeste peatükkidega. Avame Sinu brauseri uues aknas soodsa Miljonäri kiirtee kohese tellimise võimaluse.

Miks nii kaua? Mis aeglustas tookord pakkimist? Tagantjärgi tarkusena oskan öelda, et pakkimist kiirendas see, et saime korraga ca 20 pakikleepsu välja trükkida ning programmeerijalt tellitud lahendus trükkis pakikleepsule ka selle, mis sinna pakki minema pidi… kes tellis ühe Miljonäri kiirtee, kes tellis kaks, kes kolm… kes tellis lisaks CASHFLOW lauamängu, kes Väikse hääle taltsutamise raamatu… ehk meil kulus niivõrd palju aega kuna kleepse sai trükkida väikeses koguses korraga ning igat kleepsu pidi eraldi tähelepanelikult vaatama, et õiged asjad pakki saaks. Ja ikka juhtusid mõned vead sisse…

Sellest korrast ehk kaua kulus 500 eksemplari Ettevõtlusmüüt pakkimisele?

Ettevalmistused

Peale eelmist kogemust oli selge, et seda ei tasu korrata. Seetõttu lähenesin seekord teisiti… kasutades ka Ettevõtlusmüüt raamatust saadud uusi teadmisi. Ettevõtlusmüüt õpetab meile, et iga töö tuleb teha niivõrd lihtsaks, et seda saaks teha madalaima võimaliku kvalifikatsiooniga inimene – et kulud oleksid madalad (sellised mida väikeettevõtja endale tegelikult lubada saab) ning vigu oleks vähem ja kvaliteet ehk kliendikogemus ühtlane ehk alati sama.

Seega esimene otsus: kõik, kes tellisid midagi lisaks Ettevõtlusmüüt raamatule, said selle midagi kohe eraldi pakiga kätte. Iga internetiettevõtja teab, et üks suur kulu on transport ehk toodete toimetamine kliendini. Seetõttu eelmine kord, kui pakkisime Miljonäri kiirteed, siis panime samasse pakki ka kõik muu kliendi tellitu. See aga aeglustas kogu protsessi (nagu eelpool kirjutasin), sest erijuhtumeid oli liiga palju.

Teine otsus: tellisin programmeerijalt arenduse, mis pani kõik enam kui 500 pakikleepsu ühte PDF faili. Eelmisel korral kulus meeletu aeg trükkimisele… sest kleepse sai välja trükkida 20 kaupa… aga lehel oli 8 kleepsu ehk siis pidevalt pidi midagi ühest PDFist teise tõstma… seekord sai peale sorteerimist kleepsud korraga trükkima panna… tõsi, printer jooksis küll kahel korral kokku aga oluliselt kiiremini said kleepsud prinditud (ja samal ajal sai muuga tegeleda).

Kolmas otsus: venitada alustamisega selleks, et ärategemine oleks kiirem. Tellisin varakult kulleri pakkidele järgi esmaspäeva lõunaks. Sain raamatud eelnenud reedel trükikojast kätte (oleks saanud ka juba neljapäeval kuna trükikoda sai raamatud varem valmis). Selle asemel, et kohe pakkima asuda, tegime seda pühapäeval. Laupäevast päeva kasutasin ettevalmistustele. Millistele ettevalmistustele?

Neljas otsus: eraldasin erijuhtumid, et põhipakkimine oleks mõtlemisest vaba. Erijuhtumid olid need pakid, mis läksid kas Soome või Omniva pakiautomaati või sisaldasid enam kui ühte raamatut või muud toodet. Ehk põhipakkimisse jäid ainult 500+ sellist pakki kuhu läks üks Ettevõtlusmüüt ja ei midagi muud.

Kokkuvõte: ettevalmistustele läks ca 5 tundi minu aega.

Ettevõtlusmüüt TASUTA esimesed peatükid

1: müüt, et enamik inimesi, kes alustavad väikeettevõtteid, on ettevõtjad; 2: fataalne eeldus, et isik, kes mõistab ettevõtte tehnilist tööd, saab edukalt juhtida ettevõtet, mis teeb seda tehnilist tööd.

E-kiri Sinu aadressile on saadetud koos TASUTA esimeste peatükkidega. Avame Sinu brauseri uues aknas soodsa Ettevõtlusmüüdi kohese tellimise võimaluse.

Ettevõtlusmüüt pakkimine

Inimesed – kasutan alati vabatahtlikke abi, nii ka seekord. Kohal oli neli teismelist, mina ja üks minu õdedest. (Alternatiiv oleks olnud GoWorkaBit keskkonnast inimeste palkamine, mida olen samuti korduvalt edukalt teinud.)

Erinevalt eelmisest korrast kasutasime seekord “tootmisliini” lähenemist ehk siis igaüks tegi erinevat tegevust ja kogu pakkimise aja ainult seda ühte tegevust. Üks inimene avas kaste ning pani lauale Ettevõtlusmüüt raamatuid ja ümbrikke. Järgmised kaks, üks ühel pool lauda, teine teisel pool lauda, panid Ettevõtlusmüüti ümbrikusse. Neljas pani ümbrikule pakikleepsu.

500 pakki raamatuga Ettevõtlusmüüt

Ja mina olin tugirollis… vaatasin näiteks suurt pilti ja kui lauale sai liiga palju raamatuid, siis palusin tempot alla võtta jne. Lisaks aitasin pakid alusele nii panna, et need sealt laiale ei kukuks aluse liigutamisel.

Kõrval pildil ongi näha alust peale seda kui kõik pakid kokku said… see on midagi, mida järgmine kord paremini teha.

Kui kaua võttis 500 Ettevõtlusmüüt raamatu pakkimine?

Palusin seda arvata inimestel Facebooki Finantsvabadus grupis (postitus siin). Esimene üllatus oli pakkumiste hulk… esimesed kümned pakkumised laekusid minutitega… ning selle postituse kirjutamise ajaks oli tulnud üle 640 pakkumise. Pakuti alates 12,5 minutist kuni 10 tundi.

Mul on vist veel midagi õppida neilt, kes arvavad, et sellist kogust pakke on võimalik pakkida veerand tunniga… või poole tunniga… nagu ütlesin, eelmine kord läks meil 10 tundi… pakke oli küll ka arvuliselt kaks korda enam, üle tuhande…

Õige ajakulu on 68 minutit. Ja need olid intensiivsed… meie tootmisliin töötas täiskiirusel… higi voolas ja pakid valmisid… ja ausalt öeldes sellise tempoga poleks enam kaua saanud niiviisi jätkata… kuid tehtud see sai 🙂 Olin planeerinud endale ajaliselt 4 tundi selleks pakkimiseks… osalejad olid arvestanud vähemalt kahe tunniga… kuid kõigi suureks üllatuseks, tootmisliini lähenemine andis lisaefektiivsuse ja kiiruse.

Võtmemomendid pakkimisest

 • võtsin mõtlemise pakkimisest välja (inspireerituna Ettevõtlusmüüt raamatus kirjutatust);
 • lisaprogrammeerimine, mis võimaldas saada pakikleepsud ühte PDF faili (ja juba varem tehtud täiendus mis lisab paki sisu kleepsule);
 • tootmisliini kasutamine individuaalse pakkimise asemel, sest keegi ei saanud ennast aeglasemalt liigutada ning tuli pingutada.

Kes saavad endale tasuta Ettevõtlusmüüdi?

Facebooki Finantsvabadus grupi postituses lubasin tasuta Ettevõtlusmüüti esimesele, kes ajakulu õigesti arvab ning lubasin lisada iga saja vastaja kohta ühe tasuta raamatu. Vastuseid on üle 640-ne ehk lisame ühele 7 raamatut ehk kokku saab 8 esimesena vastanud endale tasuta Ettevõtlusmüüt raamatu.

Õigeks loen kaks vastust (+- 5min): 68 minutit, mis oli puhas pakkimise aeg ja 6 tundi 8 minutit mis on pakkimisaeg koos ettevalmistusega.

Tasuta Ettevõtlusmüüt saajad on:

 1. Karin Saar, kes pakkus 65 min;
 2. Karl Rohtaas, kes pakkus 70 min;
 3. Erkki Tamm, kes pakkus täpselt 68 min;
 4. Andreas Hõlpus, kes pakkus pakkimine 94 min ja kleepimine+printimine kokku 280 min – ajad jagunevad veidi teisiti, kuid kokkuvõttes õige;
 5. Aljona Šatalova, kes pakkus 65 min;
 6. Stella Kärner, kes pakkus täpselt 68 min;
 7. Agne Kukk, kes pakkus 65 min;
 8. Lily Plaado, kes pakkus 1h 5 min ehk 65 min.

Kuidas endale tellida Ettevõtlusmüüt?

Palun alusta tasuta osa tellimisest. Kohe peale tasuta osa tellimist saadetakse Sulle loomulikult tasuta osa, kuid avaneb ka kõige parem pakkumine raamatu Ettevõtlusmüüt tellimiseks.

Ettevõtlusmüüt TASUTA esimesed peatükid

1: müüt, et enamik inimesi, kes alustavad väikeettevõtteid, on ettevõtjad; 2: fataalne eeldus, et isik, kes mõistab ettevõtte tehnilist tööd, saab edukalt juhtida ettevõtet, mis teeb seda tehnilist tööd.

E-kiri Sinu aadressile on saadetud koos TASUTA esimeste peatükkidega. Avame Sinu brauseri uues aknas soodsa Ettevõtlusmüüdi kohese tellimise võimaluse.

Mõtteid, küsimusi… räägi kaasa…

  1 Response to "Kui kaua võttis 500 Ettevõtlusmüüt raamatu pakkimine?"

Räägi kaasa, sest Sinu arvamus on oluline!