Pimedad talveõhtud mööduvad rikkuse valemit õppides
CASHFLOW

"Rikas isa, vaene isa" Robert Kiyosaki eestikeelsest rahavoo lauamängust CASHFLOW õpid:

saavutama kontrolli oma finantstuleviku üle (korduva mängimisega õpid selgeks rikkuse valemi!);
lõbusal ja seltskondlikul viisil algtõdesid raamatupidamisest ning investeerimisest;
teed koostööd teiste mängijatega (erinevalt paljudest teistest lauamängudest jõuab siin kiiremini edasi koostööd tehes);
CASHFLOW näitab Sulle täpselt milliseid numbreid otsida tehes investeeringuid päriselus (neid teadmisi kasutades on päriselus kümned inimesed Eestis saavutanud finantsvabaduse!).

Telli soodsamalt siit. Tavahind poes 139 eur.

CASHFLOW lauamäng – karbi sisu

2020 suve seisuga on müüdud enam kui 2500 eestikeelset lauamängu!

Alates mängu väljatulekust 1996. aastal on CASHFLOWd mänginud sajad tuhanded pered kogu maailmas ja see on muutnud miljoneid elusid ning seeläbi on sellest saanud üks kõige populaarsemaid lauamänge üleüldse.

Rikas isa, vaene isa – Robert Kiyosaki

Mis on CASHFLOW lauamäng?

CASHFLOW (algselt nimega CASHFLOW 101) on hariv lauamäng, mis on üles ehitatud New York Times menuki „Rikas isa, vaene isa” õppetundidele. Väljakutseid pakkuvas ja mõtlemapanevas raamatus selgitab selle autor Robert Kiyosaki, mida rikkad õpetavad oma lastele raha kohta ja mida vaesed ja keskklass ei õpeta.

Kuna CASHFLOW töötati välja kõigi aegade enimmüüdud isikliku rahanduse raamatu põhjal, siis sellest on saanud üks parimaid investeerimismänge, mis kunagi loodud.

Kuid CASHFLOW pole mingi keskpärane finantskirjaoskuse mäng. See auhinnatud isikliku rahanduse mäng kasutab parimaid teadmisi aktsiatesse investeerimisest, ettevõtte kasvatamisest ja kinnisvarasse investeerimisest, selleks et esitada väljakutse Sinu arusaamale rikkuse loomisest ja jõukuse säilitamisest.

Kui oled kunagi tahtnud õppida investeerimist, kuid kardad selle käigus raha kaotada, siis CASHFLOW mängimine näitab Sulle, kuidas muuta oma rahalisi harjumusi ning toob esile kuidas saad enda rahalist seisu kasvatada – kui vaid rakendad mängus õpitut.

Mängus õpitut on rakendanud näiteks (tema on kõige laiemat kajastust leidnud inimene Eestis):

Ergo Mõttus, kes Äripäeva andmetel omas mais 2020 üürikinnisvara 10 miljoni väärtuses.
Ergo alustas meiega CASHFLOW mängimist 2007. aastal ning omas sel hetkel paari korterit. 

Paari üürikorterit omab Eestis mitusada CASHFLOW mängijat, kuid nende nimed ei ütleks Sulle mitte midagi, sest nad on tavalised inimesed, oma perekondade ja töökohtadega, kes on lihtsalt teinud otsuse mängust õpitut ellu rakendada. Lisaks on paarkümmend inimest, kellele kuulub 10, 20, 50 või isegi 200 korterit inimese kohta, kuid nad eelistavad üha enam privaatsust ja ei soovi, et me nende nimed siia lisaksime.

Robert Kiyosaki, autor

1994. aastal olid Robert Kiyosaki (47-aastane) ja tema abikaasa Kim Kiyosaki (37-aastane) finantsiliselt vabad. Enamus inimesi arvas, et neil pidi olema selleks miljoneid dollareid millest elada. Nii see polnud. Selle asemel jälgisid nad sama valemit mida Robertile oli õpetanud rikas isa. Võtmesõna on RAHAVOOG (ingl k CASHFLOW).

Nende valem oli lihtne: iga kuu peab investeeringutest laekuma rohkem raha kui olid nende elamiskulud. 1994. aastal laekus neile keskmiselt 10 000 dollarit kuus investeeringutest, peamiselt kinnisvarast, ning kulus keskmiselt 3000 dollarit kuus. Sellel hetkel olid nad rikka isa printsiipe jälgides finantsiliselt vabad.

Olles saavutanud finantsvabaduse, küsisid nad endalt: "Mida me tõeliselt tahame enda eluga teha?"

Nad usuvad, et ettevõtluse eesmärk on lahendada probleeme. Probleem, mille nad valisid lahendamiseks oli finantshariduse peaaaegu täielik puudumine koolides – kogu maailmas. Nad võtsid ülesandeks pakkuda päris finantsharidust inimestele kõikjal maailmas. Nad tahtsid hoida selle lihtsana, nii et isegi 9-aastane saaks sellest aru. Robert oli 9-aastane kui rikas isa oli teda õpetama asunud.

See algas ühest tootest...

Kuna nad olid üsna noorena saavutanud finantsvabaduse, siis neilt muudkui küsiti: "Kuidas te seda tegite?" Seega nad arvasid, et see oleks suurepärane võimalus jagada rikka isa printsiipe, mis oli nad sinnamaani toonud.

 

Nad küsisid endalt: "Mis oleks parim viis selle õpetamiseks ja oleks kõigile kättesaadav?" Vastusena tekkis 1996. aastal CASHFLOW lauamäng. See lauamäng õpetab lõbusal ja kaasahaaraval viisil täpselt seda, mida nad tegid oravarattas väljasaamiseks ja finanatsvabaduse saavutamiseks.

2015. aastal uuendati ja kaasajastati CASHFLOWd ning välja tuli praegu müügil olev eestikeelne versioon CASHFLOW lauamängust.

Videost kuuled lühidalt CASHFLOW loojat rääkimas sellest, mida see õpetab (NB! Vajuta CC ja seejärel Eesti subtiitrite sisselülitamiseks).

Telli soodsamalt siit. Tavahind poes 139 eur.

CASHFLOW Eestis

Esimene lauamäng CASHFLOW ingliskeelsena jõudis Eestisse 2004. aastal. Selle tellijaks oli Peeter Pärtel. Tema mängukaaslaste otsingutest kasvasid välja CASHFLOW klubid, mis tegutsesid (tippajal ~2010 enam kui 20 klubi üle Eesti ja rohkem kui paarsada iganädalase mängijat) kuni 2016. aastani. Sealt edasi on ühismängimised toimunud pigem korra aastas. Miks? CASHFLOW on eestikeelsena kättesaadav ning igaüks saab ka ise enda sõpruskonnaga mängides hakkama 🙂 Viimane suur ühismängimine toimus jaanuaris 2020 hotell Viru konverentsikeskuses (alumisel pildil).

2001 – ilmub eestikeelsena "Rikas isa, vaene isa"
2004 – esimene ingliskeelne CASHFLOW Eestis
2006 – 2016, iganädalased CASHFLOW klubide kogunemised üle Eesti 
2010 – Robert Kiyosaki külastab esmakordselt Eestit (fotol)
2010 – valmivad esmakordselt eestikeelsed CASHFLOW lauamängud
2015 – jõudis müügile uuendatud ja kaasajastatud CASHFLOW lauamäng
2018 – Facebookis grupp CASHFLOW sõbrad Eestis
2020 – müüdud enam kui 2500 eestikeelset CASHFLOW lauamängu
CASHFLOW klubi, Robert Kiyosaki Eestis, 3. juuni 2010
CASHFLOW klubi Tallinnas, 25. jaanuar 2020

CASHFLOW kohta aja jooksul öeldut

Öeldud on palju, kuid video- ja kirjakujul säilitatud kahjuks üsna vähe...

Peeter Pärtel

FTE kirjastus, ettevõtja ja kinnisvarainvestor

“Ülikooli esimesel aastal plaanisin minna palgatööle. Kiyosaki CASHFLOW lauamäng tegi minust ettevõtja ja investori ning muutis kogu minu edaspidise elu käiku. 2015 mais saavutasin finantsvabaduse viies ellus mängust saadud ideid.”

Paavo Siimann

finantsjuht, CASHFLOWst inspireerituna oravarattast väljas

„Aastatel 2008 – 2010 mängisin aktiivselt CASHFLOW lauamängu, kus õpid suhteliselt kiiresti, et lisaks aktiivsele sissetulekule on juurde vaja passiivse sissetuleku allikaid, sest esimesele ja teisele pensionisambale loota ei tasu,” põhjendas Siimann ettevõtjaks olemist.

Paavo Siimann

BOONUS CASHFLOW tellijatele: Tõsta enda finantskirjaoskust Robert Kiyosaki-ga

Koolitusprogramm: Tõsta enda finantskirjaoskust Robert Kiyosaki-ga koosneb 11 videost (sissejuhatuseks on kõrvalolev video) mille kogupikkus on ca 3 tundi 20 minutit. Need videod olid mõeldud CASHFLOW klubis kasutamiseks sellisel viisil, et igal kogunemisel vaadati ühte videot ning arutleti seejärel videost kuuldut. Ka Sina võid rakenda sama õppimismeetodit - vaata ühte videot kellegiga koos ning arutage peale video vaatamist mida sellest kuulsite. Ainus pikem Robert Kiyosaki koolitusprogramm millel on eestikeelsed subtiitrid. Videode juurde käib kirjalik materjal, kuid see on saadaval vaid ingliskeelsena.

NB! Saad sellele programmile ligipääsu 3 kuuks! Peale seda ligipääs eemaldatakse.

Koolitusprogramm: Tõsta enda finantskirjaoskust Robert Kiyosaki-ga sisaldab:

Teema 1: Miks Sinu pankur ei küsi Sinu kooli lõputunnistust?
Teema 2: Miks raske töö tegemine ei toimi?
Teema 3: Kas Sinu kodu on ikka Sinu vara?
Teema 4: Kas Sa mängid võidule… või kaotuse vältimisele?
Teema 5:
 Miks säästjad on kaotajad?
Teema 6:
 Head võlad vs Halvad võlad
Teema 7:
 Miks pole raha loomiseks raha vaja?
Teema 8:
 Miks investeerimine pole riskantne?
Teema 9:
 Fokuseerimine vs Hajutamine investeerimisel
Teema 10:
 On aeg keskenduda Sinule

Boonus on saadaval ainult selle lehe kaudu tellides!
Ligipääs on 3 kuuks.

Telli soodsamalt siit. Tavahind poes 139 eur.

Sooduspakkumine!

CASHFLOW on müügil ka Apollo ja Rahva Raamatu poodides, kuid täishinnaga 139 €.

Sul on võimalus CASHFLOW kohe tellida, soodushinnaga ja saada kaasa boonus 🙂
CASHFLOW jõuab Sinuni tööpäeva, max kahe jooksul.
Boonus koolitusprogrammile saad ligipääsu kohe peale ostu.

SULLE 30% SOODSAM

97,30 €

Raamatupoes 139,00 eurot

CASHFLOW lauamäng
Boonus – ligipääs 3 kuuks:
Koolitusprogramm: Tõsta enda finantskirjaoskust Robert Kiyosaki-ga
Tasuta transport Omniva pakiautomaati

NB! CASHFLOW jõuab Sinuni tööpäeva, max kahe jooksul.

Tasuta värkse info CASHFLOW kohta

Jaga meiega enda nime ja e-posti aadressi ning saad teada.

Kus saab CASHFLOWd proovida?
Milliseid koolitusi veel seoses CASHFLOWga korraldatakse?

Sinu e-posti aadress on kaitstud. Me ei jaga seda teistega.
FTE privaatsuspoliitika

Millal CASHFLOW lauamäng tekkis?

CASHFLOW lauamäng, loodi ingliskeelsena 1996. aastal. Eestis mängiti seda alates 2004 aastast. Eestikeelseks sai CASHFLOW 2010. aastal ning uuendatud versioon valmis 2015 aastal. Käesoleval ajal on võimalik osta vaid 2015. aastal välja tulnud versiooni.

Kokku on eestikeelseid CASHFLOW lauamänge müüdud üle 2500 eksemplari.

Lauamängu tõlge on valminud kümnete vabatahtlike entusiastide koostöös, mistõttu võid kindel olla, et see on eestikeelsena sama hea kui originaal!

Kas CASHFLOW on pigem teoreetiline või praktiline lauamäng?

CASHFLOW on väga praktiline. Seda on võimalik kohe rakendada ka pärisellu, niipea kui oled ise selleks valmis. Eestis on sadu inimesi, kes on mängust võetud teadmised rakendanud enda ellu ning teel finantsvabaduse poole. Kümned on juba finantsvabaduse saavutanud.

Ja ülejäänud? See mäng on hea ajaviide ning on täiesti okei, kui Sinust ei saa investorit ega ettevõtjat. Naudi aega lõbusalt ning seltskondlikult mängides seda lauamängu. Kuid tea, et see mäng on tegelikult ka mõeldud päriselus rakendamiseks 🙂 Ja alles siis näed selle tõelist väärtust, kui asud teele finantsvabaduse poole.

Kui palju maksab transport?

Transport on Sinu kodu lähimasse Omniva pakiautomaati tasuta (Eesti piires) ning lauamäng jõuab kohale järgmiseks või ülejärgmiseks tööpäevaks.

Kui vajad transporti mõnda teise riiki, siis palun kirjuta sellest assistent@static.fte.ee ning saadame Sulle info, kuidas tellida ja kui palju sellega tellimuse maksumusele lisandub (kui lisandub).

Kas teil on CASHFLOWd venekeelsena, ingliskeelsena?

Kahjuks mitte, palun otsi internetist nende müüjaid. Oleme eestikeelse mängu kirjastajad litsentsi alusel.

Mul on siin vastamata küsimus, kuhu kirjutan?

Palun kirjuta meie assistent Anna-Liisale:
assistent@static.fte.ee ja ta leiab Sulle vastuse.

Telli soodsamalt siit. Tavahind poes 139 eur.