Ühe inimese ettevõte

Miks väikeseks jäämine on ettevõtluses järgmine suur asi

Kas Sinu palgatöö on ohus? Selle asemel, et õppida CV-d kirjutama, loe seda raamatut ja saa teada, kuidas ettevõtet asutada.

Telli oma raamat soodsamalt siit. Tavahind raamatupoes 29,95 eur.

Ühe inimese ettevõte – Paul Jarvis

„Paul Jarvis on kõige nutikam üksik ettevõtja, keda ma tean. See raamat on luba lükata tagasi aegunud nõuanded, mis on mõeldud suurettevõtetele, ja eelistada väiksemat, aeglasemat ning palju isiklikumat lähenemisviisi.“

Jocelyn K. Glei, taskuhäälingu Hurry Slow (eesti k Kiirusta aeglaselt) saatejuht

Kas Sa põed ettevõtjana haigust enama järele?

Oled kaotanud palgatöö? Sinu praegune töökoht on ohus?

Sinul kui töötajal on väga vähe võimu selle üle, kuidas ettevõtet juhitakse, kuidas see kasumile (või kasvule) keskendub või kui kindlad selles ettevõttes töökohad tegelikult on.

Jah, millegi ise käivitamine võib olla samuti veidi riskantne, kuid selle raamatu autor on jõudnud tõdemuseni, et enamik ettevõtjatest on kõige alalhoidlikumad inimesed, keda ta teab. Seega kuigi meile sisendatakse arvamust, nagu oleks ettevõtjaks olemine riskantsem kui olla suurettevõtte töötaja, siis see on pigem eksitav.

Ühe inimese ettevõtete puhul on küsimus alati selles, „mida ma saan teha, et muuta oma ettevõtet paremaks?”, selle asemel et küsida, „mida ma saan teha, et kasvatada oma ettevõtet suuremaks?”

Kui Sul on ettevõte, mis nõuab rohkelt raha, aega või ressursse, siis suure tõenäosusega mõtled Sa liiga suurelt.

Raamatust õpid:

Kellel tasub alustada enda ettevõttega ja kellel minna otsima järgmist palgatööd
Miks „Järgne oma kirele“ on vastutustundetu ärinõuanne
Miks ja millal kehtib "PÜSIKULUD = SURM"
Kuidas ehitada midagi, mis on liiga väike ja vastupidav, et ebaõnnestuda (Sul on neid teadmisi vaja eriti nüüd kus majandus on langemas)
Milline on ühe inimese ettevõtte õige suund, kui see pole kasvamine
Mida teha, kui Sul on müügi tegemise pärast piinlik ja müümine tundub Sulle vastumeelne
Kuidas jõuda võimalikult kiiresti minimaalse elujõulise kasumini (vihje: kasum on vajalik selleks, et Sinu senine palgatulu asendada)
Lihtne teejuhis, milles autor kirjeldab, mida tema teeks siis kui ta peaks homme alustama oma ettevõttega – täiesti nullist, ilma olemasolevate klientide ja jälgijateta. Kuidas ta looks tarbijaskonda? Kuidas ta tõmbaks ligi kliente?
Ühe inimese ettevõte – Paul Jarvis

„„Ühe inimese ettevõte“ annab Sulle hindamatu sissevaate sellele, kuidas keskenduda olemasolu põhjusele, huvitavale ja mõju avaldavale tööle, mille tegemist Sa ka tegelikult naudid. Sellele lisaks saad Sa loa määratleda edu vastavalt enda seatud tingimustele. See raamat sobib suurepäraselt vabakutselistele, kõrvaltöö tegijatele ning väikeettevõtete omanikele.“

Kathleen Shannon ja Emily Thompson, raamatu Being Boss (eesti k Olles ülemus) autorid

Telli oma raamat soodsamalt siit. Tavahind raamatupoes 29,95 eur.

Paul Jarvis

Paul Jarvis, autor

Alustades suurettevõttes veebidisaineri ja internetikonsultandina, töötas Paul Jarvis esmalt aastaid tipptasemel profisportlaste heaks nagu Warren Sapp, Steve Nash ja Shaquille O'Neal, et suurendada nende nähtavust internetis. Lisaks töötas ta ka suurettevõtete, nagu Yahoo, Microsoft, Mercedes-Benz ja Warner Music, heaks. Seejärel liikus ta edasi internetiettevõtjate juurde nagu Marie Forleo, Danielle LaPorte ja Kris Carr, et aidata neil üles ehitada enda kaubamärgid.

Täna veedab Paul Jarvis oma päevi kirjutades, luues tarkvara, olles külalisesineja taskuhäälingu saadetes ja viies läbi internetikoolitusi, koos oma ühe inimese ettevõttega, mille nimeks on Mighty Small Ventures (eesti k võimsalt väike ettevõte).

Kui ta ei tööta, naudib Paul enda aia eest hoolitsemist, kiirete autodega sõitmist ning matkamist. Ta elab koos oma abikaasa Lisaga Kanadas, ühel saarel Briti Columbia provintsis.

Paul Jarvis kirjutisi ja ideid on kajastatud mitmetes väljaannetes ning ettevõtete poolt:

Adobe logo
Fast Company logo
Investeerimisklubi logo
Mailchimp logo
Rich Dad Radio logo
USA Today logo
Vice News logo
Wired logo
Äripäev logo

Sellist asja nagu lõputu kasv ei ole olemas. Ometi on see miski, mille poole vana kooli äriinimesed püüdlevad. Kuid millist eesmärki kasv täidab? Kui Oxfordi ülikool on nii edukas, siis miks ei ole sellel filiaali Washingtonis? Kui sümfoonia kõlab hästi 120 muusikuga, siis miks mitte veelgi paremana 600 muusikuga? „Suuremaks kasvamine“ ei ole sugugi nii tõhus äristrateegia.

Ricardo Semler

RICARDO SEMLER

SEMCO PARTNERS

Järgnevat on öeldud selle raamatu kohta

Tagasiside raamatu varajastelt lugejatelt

Robert Kiyosaki

Rich Dad asutaja, "Rikas isa, vaene isa" autor

"Paul Jarvisel on väga hea sõnum. See sarnaneb Rikka isa sõnumile. Ta soovib, et inimesed saaksid teha seda mida nad tahavad, et neil oleks valikuid. Lugege seda raamatut."

Robert Kiyosaki

Peeter Pärtel

FTE kirjastus, ettevõtja ja kinnisvarainvestor

„Iga kord kui olen enda ettevõtet kasvatanud töötajate lisamisega, on minu ajaline vabadus vähenenud. Rohkem töötajaid pole automaatselt kaasa toonud suuremat kasumit ega paremat ettevõtet, pigem vastupidi – söönud ära kasumi ja tekitanud hulgaliselt segadust. Enne „Ühe inimese ettevõte” lugemist arvasin, et viga on minus, kuid see raamat näitas mulle teist teed – ühe inimese ettevõtte teed. Ja mis peamine, et see on parem lahendus. Plaanin edaspidi kasutada ainult sõltumatuid, vähem juhtimist vajavaid, lepingulisi töövõtjaid või vabakutselisi.”

Ben Chestnut

Mailchimp tegevjuht ja asutaja

„Algusest peale, ettevõtte Mailchimp käivitamisest 18 aastat tagasi, on mulle alati öeldud, et minu viis asjade tegemiseks on vale. Minu tegutsemise viis pole kunagi olnud olla suur. Minu tegutsemise viis oli alati olla kasulik. Minu ettevõttest on saanud miljonite klientidega ülemaailmne kaubamärk, enam kui 525 miljoni dollarilise aastakäibega ja ligi tuhande töötajaga ühendab meid ühine missioon: jõustada ühe inimese ettevõtteid. Pane tähele. Ei ole ainult ühte, ainuõiget, teed. On ainult Sinu tee. Pauli raamat aitab Sul leida enda tee.“

Ben Chestnut

„Ühe inimese ettevõte” on müügil ka Apollo ja Rahva Raamatu poodides, kuid täishinnaga 29,95 €.

Sul on võimalus „Ühe inimese ettevõte” kohe tellida
Raamat jõuab Sinuni tööpäeva, max kahe jooksul.

Tasuta osa raamatust

allalaetav PDF fail

PDF fail kohe lugemiseks
Raamatu algus kuni 1. peatüki lõpuni

PDF fail saadetakse Sulle
e-kirjaga 5 minuti jooksul.

SULLE 20% SOODSAM

23,96 €

Raamatupoes 29,95 eurot

1 pabereksemplar raamatust
Tasuta transport DPD pakiautomaati

NB! Raamat jõuab Sinuni tööpäeva, max kahe jooksul.

Eksemplarid sõbrale

71,88 €

3 eksemplari raamatust
Tasuta transport DPD pakiautomaati (üks sihtkoht)
Tänu sõpradelt 🙂

Millal raamat ilmus?

"Ühe inimese ettevõte" ilmus eestikeelsena 20. juunil 2020. Ingliskeelsena ilmus "Company of One" 15. jaanuaril 2019.

Sa võid kindel olla, see on täpselt sama hea sisuga kui originaal!

Kas raamat on pigem teoreetiline või praktiline?

Pigem filosoofiline, kuid mitmete reaalelu ettevõtjate näidetega koos nende lugudega. Raamat julgustab alustama üksinda (või väikese meeskonnaga) ning soovitab jääda väikeseks – nii väikeseks kui võimalik, et kliendid saaksid teenindatud suurepäraselt.

Saame lubada, et Sa pole varem neid mõtteid eestikeelsena lugenud ja need esitavad Sulle ja Sinu arusaamale ettevõtlusest tõsise väljakutse ning me loodame, et see aitab Sul teha paremaid valikuid enda jaoks.

Kes on Paul Jarvis ja kas tal on ka Eestiga seos?

Paul Jarvis on kanadalane ja suguvõsa juured ulatuvad Inglismaale. Küsisime temalt seose kohta Eestiga ning kahjuks seost pole.

"Ühe inimese ettevõte" on tema neljas raamat.

Ta on internetiettevõtja, loob tarkvara, viib läbi internetikoolitusi ning alustas seda teekonda veebidisainerina. Tegutseb ühe inimese ettevõtjana ning kaasab vajadusel teisi ühe inimese ettevõtjaid.

Kui palju maksab raamatu transport?

Transport on Sinu kodu lähimasse Omniva pakiautomaati tasuta (Eesti piires).

Kui vajad transporti mõnda teise riiki, siis palun kirjuta sellest assistent@static.fte.ee ning saadame Sulle info, kuidas tellida ja kui palju sellega tellimuse maksumusele lisandub (kui lisandub).

Miks Sa tõesti peaksid seda raamatut lugema?

"Ühe inimese ettevõte" loob selgust tulevaste väikeettevõtjate seas. Selgus võimaldab fokusseerida ja fookus omakorda võimaldab luua kasumit – jõuda kiiresti minimaalse elujõulise kasumini – ja sealt edasi annab see valikuid: vaba aeg perekonnaga, hobidega tegelemine, tööaja piiramine jne.

Paul Jarvis soovitab välja mõelda kuidas luua midagi nii väikest, mis oleks liiga väike ja vastupidav, et ebaõnnestuda isegi sellises suures kriisis nagu me oleme.

Meid on aastaid ajupestud – Eesti edukas idufirmade kultuur on kaasa toonud uskumuse, et kui Sa ei kaasa investoritelt raha ja ei kasva nagu segane, siis Sa pole keegi. See raamat vastandub sellele ja juhib meid jätkusuutlikumale teele.

Ma pole Paulist midagi kuulnud - kas ta on tegija?

Ta on tegija ühe inimese ettevõtjate hulgas. Julge ettevõtja, kes vastandab end ja laiemalt kõiki ühe inimese ettevõtjaid traditsioonilisele suurettevõtete maailmale ning palgatööle laiemas tähenduses.

Meie kuulsime temast esmakordselt Robert Kiyosaki taskuhäälingus Rich Dad Radio 24.04.2019. Paul oli seal külalisena rääkimas ühe inimese ettevõtjate suurest ja üha kasvavast trendist.

Kas see on üks neist raamatutest, mis riiulinurka seisma võib jääda?

Raamat on hästi kirjutatud ning korralikult ka Eesti keelde ümber tõlgitud, toimetatud, keeletoimetatud. See kaasahaarav raamat saab Sul esmakordselt kiiresti läbi loetud.

Soovitame kindlasti tulla ka teist korda tagasi ja pikemalt mõtiskleda peatükkide lõpus olevate küsimuste üle. Ja asu tegutsema – kui miski sunnib Sind tegema elus muudatusi, siis tee need ära.

Meie jaoks tõi see raamat selgust ja läbi selguse aitab teha juba praegu paremaid otsuseid.

Mul on siin vastamata küsimus, kuhu kirjutan?

Palun kirjuta meie assistent Anna-Liisale:
assistent@static.fte.ee ja ta leiab Sulle vastuse.

Telli oma raamat soodsamalt siit. Tavahind raamatupoes 29,95 eur.

TASUTA OSA OOTAB SIND

Jaga meiega enda eesnime ja e-posti aadressi ning
saadame Sulle tasuta osa raamatust "Ühe inimese ettevõte"

Me väärtustame privaatsust ning ei jaga Sinu e-posti aadressi kellegagi.
Sa võid igal ajal loobuda FTE e-kirjadest – selleks on kirja lõpus lahkumise võimalus.

Close