Kapitalistlikud lasteraamatud

Meie lasteraamatud aitavad Sul oma lastele õpetada, kuidas maailm tegelikult toimib...

Soodushind -70% kuni raamatuid jätkub

"7-aastasele (peatselt kaheksane ja just kooliteed alustanud) lapsele väga meeldisid ja kuulas huviga kui neid õhtujutuks ette lugesin.

Pean tunnistama, et me ammu polnud midagi lugenud ja nüüd need raamatud said küll järjest loetud.

Lisaks olid ka endale põnevad ja panid kaasa mõtlema."

Kersti, lapsevanem Tallinnast

Tuttle kaksikud 1 - 3 – Connor Boyack

MÜÜDUD ENAM KUI 3 MILJONIT EKSEMPLARI ÜLE MAAILMA!

Raamatute autori Connor Boyack pöördumine:

Hea lapsevanem!

Kui oled samasugune nagu mina, muretsed Sa „uue normaalse” ühiskonna pärast, mis üritab meisse kõike toppida.

Koroona ehk Covid-19 tõttu on valitsused üle maailma suurendanud oma võimu, trükkinud suurel hulgal uut raha ja piiranud meie õigusi.

Meie lapsed on pidanud samuti kohanema. Paljud meist maadlevad sellega, kuidas aidata neil mõista maailmas toimuvat.

Õnnetuseks ei ole abi ka avalikust koolisüsteemist, peavoolumeediast ega meelelahutustööstusest. Need pressivad iga päev avalikult meie laste meeltesse sotsialismi ja wokeismi.

Alles hiljuti kleepis üks minu kodulähedane algkool seinale sotsiaalse aktivismi ABC - õpetades lastele tähti ja mõisteid moel „W nagu woke [äratus]”, „S nagu sotsiaalne õiglus” ja „A nagu aktivist.”

Need radikaalsed sõnumid imbuvad sisse kooli õppekavva, filmidesse, reklaamidesse ja sotsiaalmeedia platvormidesse, et veenda meie vastuvõtlikke lapsi.

Connor Boyack perekonnaga

Siin olen mina (ma olen autor!) koos oma abikaasa ja kahe lapsega.

Lapsevanemad nagu Sina võitlevad selle nimel, et leida harivaid materjale, mis ei valetaks meile ajaloo kohta ja ei õpetaks, et valitsused on meie probleemide lahenduseks.

Sinu sooviks on aidata lapsel õppida tõest ajalugu, mõista raha olemust, isiklikku vabadust ja vastutust, ettevõtlikkust, individuaalseid õigusi ja palju muudki.

Sa leiad end küsimast: „Mida minu lapsed koolis õigupoolest õpivad?”

Isegi, kui Sinu lapsed on koduõppel, otsid Sa pidevalt uut õppekava, et olla kindel, et õpetad oma lastele häid põhimõtteid ja tõeseid ideid.

Kuid enamik õppekavasid on kohandatud massimaitsele ja jätavad kõrvale olulised kodanikutõed, mida lapsed ja täiskasvanud peaksid teadma.

Seetõttu on meie missiooniks avaldada raamatuid ja õppematerjale, mis õpetavad lastele vaba ühiskonna väärtusi - mõtteid, mis toetavad Sinu pereväärtusi.

Vabadust armastavad lapsevanemad nagu Sina võivad endalt küsida, kas Sinu lapsed võiksid olla huvitatud neist reaalse maailma põhimõtetest ja kas nad mõistaksid neid.

Usu mind, et olen rabatud sellest, kui hästi lapsed mõistavad ja armastavad neid põhimõtteid, kui Sa selgitad neid lihtsalt piltide ja lõbusate lugude abil. (Vaata allpool olevaid näiteid!)

Murranguline on see, et me paneme oma lapsed mõistma neid ajas järeleproovitud põhimõtteid nii, et nad oskaksid ära tunda ja tagasi lükata ajupesu, millega maailm neid kostitab.

Õnneks ei pea sellised lapsevanemad nagu Sina seda üksinda tegema.

Just seetõttu lõime me Tuttle kaksikute raamatusarja! Ja nüüd on selle sarja esimesed kolm raamatut kättesaadavad eestikeelsena!

Kaitse oma lapsi Tuttle kaksikutega

Tuttle kaksikute raamatud on ainsad, mis aitavad lastel arendada kriitilist mõtlemisoskust reaalse maailma toimimise põhimõtete üle. Me jagame lastega neid ideid, mida enamik täiskasvanutest isegi ei tea!

Olgem ausad, enamik lasteraamatuid õpetab väga lihtsaid ideid, kui üldse. Need on pisiasju täis ja tobedad lood.

Kuigi need arendavad lugemisoskust ja foneetikat, ei õpeta need tavaliselt lastele olulisi asju ja ideid, mida nad saavad oma elus kasutada.

Meie raamatud tõdevad, et maailm on täis ettevõtteid, inimesi ja poliitikuid, kes püüavad viia Sinu lapsi asjade ja ideede juurde, mida Sina ei toeta.

Nende hulka kuuluvad ka kooliõpetajad, kes näevad oma tööd kui „võitlust” vasakpoolsete ideede levitamise eest ja ärgitavad lapsi mõtlema endaga ühtmoodi.

Tuttle kaksikud julgustavad lapsevanemaid nagu Sina hoolitsema selle eest, et Sinu lastel oleks jalge all vabaduse vundament, et nad mõistaksid vaba ühiskonna põhimõtteid, mida sotsialistid üritavad kalgilt õõnestada.

Kaitse oma lapsi sotsialismi eest nende raamatutega.

Kaitse oma lapsi Tuttle kaksikutega

Ole enda lastele ja nende sõpradele abiks ning telli kohe kasvõi mitu eksemplari!

-70% soodsamalt kuni raamatuid jätkub

Tuttle kaksikud olid müügil ka Apollo ja Rahva Raamatu poodides, kuid täishinnaga 38,85 € kolme raamatu kohta.

11,65 €

Hind sisaldab 3 raamatust koosnevat komplekti
+ Tasuta transport DPD pakiautomaati

Tuttle raamatutega õpivad lapsed järgmisi asju:

- Miks vaba turumajandus on parim viis toomaks inimesed välja vaesusest ja võimaldamaks neil kaubelda üksteisega.

- Kuidas võimaldab omandiõigus otsustada meil selle üle, mis on meie jaoks parim ja aidata meil langetada otsuseid oma perekonna jaoks.

- Miks maailm on parem koht tänu ettevõtjatele, kes loovad ettevõtteid meie teenimiseks ja meie elu parandamiseks.

- Mis on sotsialism ja miks see on nii purustav meie vabadusele ja heaolule.

- Miks on kõlbluse kuldreegel nii oluline inimeste vastastikusel mõistmisel olenemata sellest, kus me elame, millised me välja näeme või mida me usume.

- Miks on haridus nii oluline ja miks peaks lubama lastel õppida asju, mille vastu nad huvi tunnevad.

- Mis on tõelised seadused [vera lex] ja miks valitsus peaks kaitsma meie õigusi.

... ja veel palju muudki!

tuttle-kaksikud-lapsed-lugemas

Meie iga raamatu lõpus on küsimused aruteluks, mis aitavad lapsevanematel nagu Sina endidki üllatavalt vestelda oma lastega nendel teemadel.

Me saame iga päev lastevanematelt e-kirju, kes on rabatud sellest, kui palju nad ise oma laste kõrvalt õpivad ja kuidas nende vestlused õhtuses söögilauas „on tõusnud kõrgemale tasemele”, kui nad räägivad reaalse maailma asjadest ning sellest, mis maailmas toimub.

Sa võlgned oma lastele kõigekülgse hariduse andmise, mida koolid ei õpeta. Tuttle kaksikute raamatud teevad selle Sinu jaoks väga lihtsaks.

Sinu lapsed võivad neid raamatuid ise lugeda või Sa võid lugeda neid koos nendega.

Tuttle kaksikud 1 - 3 – Connor Boyack

Mille poolest on meie raamatud niivõrd erinevad?

Tuttle kaksikute raamatud esitlevad olulisi lähenemisviise erinevatele teemadele, mida koolid ei õpeta.

Ei ole olemas ühtki teist lasteraamatut, mis tutvustaks vaba turumajanduse laia teemaspektrit sellisel lõbusal viisil. Raamatud õpetavad olulisi vabadusel põhinevaid lähenemisviise, mida enamik meist ei ole lapsena õppinud. Kuid veel pole hilja!

Tuttle kaksikute raamatud kutsuvad lapsi üles õppima „täiskasvanute” asju ja arusaamu. See meeldib neile! Me selgitame neid asju ja arusaamu lihtsalt ning toetavate illustratsioonide najal. Ja oleme üllatunud, kui hästi on lapsed selle väljakutse vastu võtnud. Sinu omad võtavad samuti.

Need ärgitavad lood julgustavad lapsi mõistma maailma. Oleme kuulnud väga palju lõbusaid lugusid sellest, kui hästi selline lähenemine töötab.

Üks ema kirjutas meile: „Viisin oma lapsed toidupoodi mõned päevad pärast seda, kui olime lugenud üht Tuttle kaksikute raamatut vabaturust. Jalutasime kartulikrõpsude vahekäigus, kui mu poeg osutas 18-le erinevale kartulikrõpsu sordile ja ütles: „Vaata, see on iseeneslik kord!” Ma ei tee nalja. Mu lapsed tunnevad majanduse lähtekohti, mida ma ei mõistnud enne, kui olime koos raamatu läbi lugenud. Äge!”

Hiljuti sain järgmise e-kirja ühelt teiselt emalt: „Ma olen nii murelik meie maailma olukorra pärast ega teadnud, kuidas sellest lastega rääkida. Nüüd loeme igal õhtul Tuttle kaksikute raamatuid ja see on olnud nii suureks abiks rääkimisel lastega teemadel nagu individuaalsed õigused, valitsuse tõeline roll või mis tähendab olla vaba. Need arutlused on meie pere jaoks väga tähendusrikkad ja ilma nende raamatuteta neid poleks. Tänan Sind väga!”

Sellised meie raamatud ongi. Need aitavad Sul oma lastega vestelda põhimõtetest, millele toetub üks vaba riik, kuid mis on nüüd kogu läänemaailmas rünnaku all.

Liiga kaua on lapsevanematel puudunud keel, mille abil neist põhimõtetest oma lastega rääkida.

Enam aga mitte. See probleem on nüüd lahendatud Tuttle kaksikute raamatute abil!

Mida need õpetavad?

Tuttle kaksikud saavad teada seadusest – Connor Boyack

Mis on individuaalsed õigused?

Ühes lõbusas seikluses, kuhu on kaasatud piraadid ja röövlid, õpivad Ethan ja Emily tundma seadust, vabadust ja piiratud valitsust.

Erinevalt teistest raamatutest, aitab see lugu lastel õppida, mis on individuaalsed õigused ja kuidas tõelised õigused aitavad neid kaitsta halbade inimeste eest.

Tuttle kaksikud ja imepärane pliiats – Connor Boyack

Miks on vabaturg oluline?

Ethan ja Emily peavad enesestmõistetavaks paljusid asju, mida nad kasutavad: olgu selleks siis kas riided, auto, kodu, seljakotid või isegi midagi nii lihtsat nagu pliiats.

Külastades imelist tehast õpivad kaksikud tundma vaba turu võlu ja tähtsust.

Tuttle kaksikud ja Jekylli saare elukas – Connor Boyack

Kuidas toimib raha?

Kaksikud õpivad kaup kauba vastu vahetamist (bartertehingud) ning seda, mis on inflatsioon ja raha, kui nad paljastavad saladuse, kuidas üks võimukas elukas varastab nende vanavanemate raske tööga teenitud säästud ja kuidas nad saavad kaitsta raha, mida nad teenivad oma pereettevõttes!

Tuttle kaksikud 1 - 3 – Connor Boyack

-70% soodsamalt

Tavahind 38,85 € kolme raamatu kohta.

11,65 €

Hind sisaldab 3 raamatust koosnevat komplekti
+ Tasuta transport DPD pakiautomaati
Tuttle kaksikud saavad teada seadusest – Connor Boyack

Tuttle kaksikud saavad teada seadusest

Mis on individuaalsed õigused ja kust need pärinevad? Kas valitsus peaks inimesi aitama või peaksime ise seda tegema? Ethan ja Emily uurivad neid ja muid küsimusi, kui nad õpivad tundma, mis on seadus. Aita Sinagi oma lastel seda teha. 

See ainulaadne raamat säravate ja kaasahaaravate illustratsioonidega tutvustab Sinu lastele kõige olulisemaid põhimõtteid, mida koolid juba ammu ei õpeta.

Tuttle kaksikud ja imepärane pliiats – Connor Boyack

Tuttle kaksikud ja imepärane pliiats

Mis on vaba turg ja miks see on nii oluline? Ethan ja Emily on põneval ekskursioonil, et teada saada, kuidas on tehtud pliiatsid, mille üksikud osad on pärit erinevatest maailma paikadest ning kuidas majanduses töötavad inimesed üksmeeles koos, et toota kasulikke tooteid, mis parandavad meie elu.

Leonard Readi klassikaline essee „Mina, pliiats” ärkab ellu selles kaasahaaravas seikluses koos imeliste illustratsioonidega, mis aitavad lastel sellesse loose sukelduda.

Tuttle kaksikud ja Jekylli saare elukas – Connor Boyack

Tuttle kaksikud ja Jekylli saare elukas

Turud ärkavad ellu Tuttle kaksikute sarja kolmandas osas, kui Ethan ja Emily uurivad talutoodete turgu ja laata, et välja selgitada, kui kontrolliv võib olla Jekylli saare elukas. 

Aga mis see elukas on, miks ta saab hindu tõsta ja varastada inimeste raha? Ja mis see raha üleüldse on? Sinu lapsed avastavad vastused neile ja teistele küsimustele selles kaasahaaravas ja tegusas raamatus!

Rahapoliitika, keskpangandus, inflatsioon ja muud olulised teemad ei pea olema igavad. Laseme Ethanil ja Emilyl muuta need ideed läbipaistvaks ja põnevaks Sinu lapse jaoks.

Tuttle kaksikute raamatute müük on hämmastav!

Kui hakkasime neid raamatuid müüma, polnud me kindlad, kas nende järele on nõudlust. Me tegime neid armastusest, sest usume ise nii väga neisse ideedesse.

Taipasime kiirelt, et väga paljud lapsevanemad jagavad meie väärtusi ja meie muret maailma pärast. Nad olid lootusetult otsinud selliseid materjale, mis õpetaksid lastele, miks on vabadus nii tähtis. 

Nüüd loevad miljonid lapsed üle maailma Tuttle kaksikute raamatuid, õppides ära tundma sotsialismi ohtusid, vabaduse hüvesid, ettevõtluse tähtsust ja veel palju muudki!

Kuuleme iga päev peredest, kes on alles hiljuti avastanud need materjalid ja kes on nende eest tänulikud. Vahel on nad isegi löödud, et ei leidnud neid raamatuid juba aastate eest.

Millal need ülejäänud sarja raamatud saadaval on?

Üks raamat on paras ühel õhtul läbi lugeda ja arutada - minu 7-aastast poega pani küll kaasa mõtlema ja lisaküsimusi esitama. 

Järgmisi raamatuid ootama jäädes!

– Veljo, lapsevanem Tallinnast

Olen lugenud kõik raamatud läbi mitu korda juba mu 4- ja 6-aastaste poistega.

Neile väga meeldivad need raamatud, väga hea vahend, kuidas lastele õpetada, kuidas maailm ja majandus tegelikult töötavad.

Lihtsalt aga sisukalt kirjutatuna aitavad raamatud arutada lastega meeldival ja õpetlikul viisil nii olulistel teemadel, mida enamik vanematestki inimestest ei tea.

Soovitan kõigile, kes tahavad oma lapsi valgustada peavoolumeedia ja süsteemi informatsiooni asemel tõega me elu kohta ühiskonnas.

– Mic, lapsevanem Pärnust

Mis läheb Sulle see maksma, kui Sa ei muretse endale neid raamatuid?

Meie ühiskond maksab kõrget hinda, kui neid asju ja arusaamu ei õpetata meie lastele. Miks? Vastus on väga lihtne: meie lastest saavad valijad.

Võhiklikud valijad toetavad seadusi, mis piiravad meie õigusi ja ahistavad ettevõtteid. Veelgi hullem, nad jäävad ilma väärtuslikest teadmistest, mis parandaksid nende elu.

Praegune poliitiline ja majanduslik õhustik on jõudmas kriitilise murdepunktini, sotsialismi populaarsus on tõusmas. Sa pead harima oma lapsi vabaduse teemal juba täna, sest inimesed, kellega Sa üldse ei nõustu, levitavad nende seas tulevastel aegadel igat laadi halbu ideid. 

Meie lasteraamatud on mõeldud lastele vanuses 5-11 aastat, kuid nende võluv sisu ja meie imetlemisväärsed illustratsioonid on sellised, et neist õpivad rõõmuga ka nooremad ja vanemad lapsed. 

Üle poole lapsevanematest, kes ostavad meie raamatuid, tunnistavad, et ka nemad on palju õppinud! (Äkki peaksime saatma mõned eksemplarid parlamendi saadikutele?)

„Unustage 5-11-aastased. Kui ma lugesin neid raamatuid oma lastele, õppisin ka ise igasugu asju, mida keegi polnud mulle kunagi õpetanud. Nüüd saan ma koos oma lastega pidada sisukaid arutlusi.”

– Josie, lapsevanem

Sa hoolid vabaduse põhimõtetest ja nüüd on Sul koos Tuttle kaksikutega võimalus õpetada neid väärtusi oma lastele

Isana ma tean kui raske on rääkida väikeste lastega suurtest ideedest. Näiteks, kuidas Sa räägid 8-aastasele poisile vaba turu ideest nii, et see oleks tema jaoks mõistetav? Kuidas suudab 6-aastane tüdruk mõista omandiõigusi? Kuidas suudab Sinu laps omandada ja meelde jätta kõlbluse kuldreegli?

Enamgi, üks asi on õpetamine, kuid kuidas Sa suudad panna neid hoolima neist ideedest?

Eduka mittetulundusühingu asutaja ja presidendina ning rohkem kui kahe tosina raamatu autorina olen ma aastaid püüdnud välja mõelda, kuidas lihtsalt ja tõhusalt õpetada teistele inimestele olulisi põhitõdesid. Sel teel jõudsin ma arusaamisele: ka lapsed mõistavad neid ideid.

Ja nüüd, kus me oleme müünud üle kolme miljoni raamatu, on ka turg rääkinud enda eest. Lugematu arv lapsevanemaid nõustub meiega ja nad näevad oma kodudes nende maagiat.

Neis peredes on toimunud uskumatud vestlused suurte ideede üle ja seda isegi oma väikeste lastega. Niisiis muretse kohe endale need raamatud ja vaata, kuidas Sinu lapsel areneb kriitiline mõtlemisoskus ja arusaam asjadest, millest enamik täiskasvanuist ei saa isegi aru.

Kuidas toimida?

Sa võid lugeda neid raamatuid oma lastele ette või nad võivad lugeda neid ise. Kui nad seda teevad, siis on neil sõnastik selleks, et esitada küsimusi, mis viivad innustavate vestlusteni. Selle uue väljavaatega julgustatakse neid veelgi enam küsima, esitama veelgi sügavamaid küsimusi ja isegi tegutsema - nagu näiteks kirjutama valitud Riigikogu saadikutele või kohaliku omavalitsuse volikogu liikmetele ja alustama pisikese äriga.

Sul ei ole midagi kaotada.

Need raamatud aitavad Sul sisendada oma lastesse väärtusi, millesse Sa ise usud ja pidada meeles, et kui Sina ei õpeta neile tõeseid asju, siis õpetavad teised neile üsna varsti valesid asju. Me oleme omamoodi sõjas oma mõistusega ja on väga oluline, et kaitseksime lapsevanematena oma lapsi, õpetades neile õigeid asju.

Need, kes ei õpi minevikust, on määratud seda kordama. Ära lase oma lapsi meediast ja teistest arvamustest mõjutada, mis soovivad levitada sotsialismi.

Aita oma lastel ära tunda tõde ja õpeta nad mõtlema iseseisvalt. Tuttle kaksikute raamatud on siin Sulle abiks.

Tuttle kaksikud 1 - 3 – Connor Boyack

-70% soodsamalt

Tavahind 38,85 € kolme raamatu kohta.

11,65 €

Hind sisaldab 3 raamatust koosnevat komplekti
+ Tasuta transport DPD pakiautomaati

Peetri (FTE asutaja) ja Connori (raamatu autor) Sinu-lapsed-armastavad-Tuttle-kaksikute-raamatuid-või-saad-raha-tagasi-ning-võid-raamatud-endale-jätta garantii!

Aita lastel omandada need olulised ideed ostes raamatud nüüd. Rohkem kui 350 000 perekonda on juba ostnud oma lastele need raamatud (raamatu autori andmetel). Kas oskad arvata, kui mitmele perekonnale need ei meeldinud ja nõudsid raha tagasi? Üheksale.

Tarbetu on öelda, et meie noored lugejad armastavad neid raamatuid!

Kas muretsed selle pärast, et kas Sulle ikka meeldivad need raamatud? Pole probleemi! Risk on FTE poolel. Kui Sulle need ei meeldi, anna meile 30 päeva jooksul alates oma ostust teada ja Sa võid raamatud endale jätta. Peeter teeb koheselt tagasimakse.

Jah - me oleme NII veendunud selles, et Sinu pere saab kasu neist raamatutest. Küsimusi ei esitata. Pole mingit jama ega venitamist. Ja selle garantii juures pole mingit põhjust jätta need raamatud oma lastele ostmata.

Sul pole mitte midagi kaotada.

Nii et anna oma lastele vabaduse alus juba täna!

Kes on Tuttle seeria raamatute autor?

Kuidas kirjeldada majandust 7-aastasele lapsele? Kas Sinu eelteismeealisele peaks valitsus korda minema? Kas Sinu lapsed õpivad koolis vabaturgu mõistma?

Liiga kaua on lapsevanemad olnud õppekava väljatöötajate meelevallas oma laste õpetamisel. Ajalugu on vesistatud, võtmeteemad on välja jäetud ning aega ja tähelepanu on antud vähemolulistele asjadele. Juba ammu on vabadust armastavate lapsevanemate õlule jäetud koorem harida oma lapsi ja anda neile edasi vabadusearmastus.

Samas kui on olemas mitmeid raamatuid, mis õpetavad neid ideid täiskasvanutele, valitseb lastekirjanduse turul sügav tühimik. Tuttle kaksikute sari täidab selle lünga, aidates lapsevanematel vahval moel edasi anda oma lastele vabaduse põhimõtteid.

Selle sarja iga raamat keskendub mõnele vaba ühiskonna põhimõtete aspektile: vabad turud, konkurents, individuaalsed õigused, puutumatuse põhimõte, isiklik vastutus, protektsionism ja mitmed muud teemad. Kõik need on taandatud põhimõistetele, et erinevas vanuses lapsed saaksid neid kergelt haarata. 

Osta juba täna raamat oma lastele. Vabaduse ideede mõistmine on kingitus, mis ei peaks olema mõeldud vaid täiskasvanutele!

Autorist

Connor Boyack on Utah´s asuva vaba turu mõttekoja Libertase Instituudi president.  The Salt Lake Tribune on nimetanud teda üheks Utah` poliitiliselt mõjukamaks inimeseks. Connori juhtimisel on saavutatud kümneid seadusandlikke võite sellistes valdkondades nagu privaatsus, valitsemise läbipaistvus, omandiõigused, ettevõtlus, haridus, isikuvabadus jm. 

Avalikkuse eeskõnelejana ja rohkem kui tosina raamatu autorina tuntakse teda kõige paremini Tuttle kaksikute sarja [The Tuttle Twins], s.o lastele mõeldud raamatusarja autorina, mis tutvustab noortele lugejatele majanduse, poliitika ja kodaniku põhimõtteid. 

Connor elab koos oma abikaasa ja kahe koduõppel oleva lapsega Utah` osariigis Salt Lake City lähedal.

Illustraatorist

Elijah Stanfield on Washingtonis asuva meediaettevõtte Red House Motion Imaging omanik. 

Ta on pikalt õppinud Austria koolkonna majandusteooriat, ajalugu ja klassikalist liberaalset filosoofiat. Elijah on pühendanud suure osa oma ajast ja energiast vaba turu ja isikuvabaduse ideede edendamisele.  

Mõned tema silmapaistvamad tööd sisaldavad kaheksa video tootmist Ron Pauli 2012. aasta presidendikandidaadi kampaania toetamiseks. Praegu elab ta Washingtoni osariigis Richlandis koos oma abikaasa Aprili ja viie lapsega.

Miks Peeter (FTE asutaja) Tuttle seeria raamatud eestikeelsena kirjastas?

Kapitalistlikud lasteraamatud – nii mulle neid esmakordselt tutvustati. Mõtlesin, et ohoo, midagi uut. Tellin endale. Meie peres on samuti kaks väikest poissi kasvamas ning neile meeldib kuulata raamatute ettelugemist ning vaadata pilte. Tellisin kohe kogu ingliskeelse seeria ehk 12 raamatut. Lugesin need ise paari päevaga läbi ja mulle meeldis 🙂 Seejärel lugesin 3-aastasele, kes on tegelikult liiga noor, Jekylli saare eluka raamatut ning kuigi tekst jäi talle liiga keeruliseks (ja eks ma puterdasin ka tõlget jooksvalt tehes), siis pildid meeldisid talle väga 🙂

Kõik need raamatud baseeruvad olulisel tekstil või teosel ja on selle lihtsustus. Seega pole Connor neid ise välja mõelnud, vaid kasutanud vabaduse ja kapitalismi kirjeldavaid peamisi tekste, mis on ajaloo jooksul oluliseks ja märgiliseks saanud, ning Elijah on juurde teinud illustratsioonid. Alustekstidest olen ise lugenud vaid 600-leheküljelist "The Creature of Jekyll Island" raamatut ning saan kinnitada, et Jekylli saare elukas on põhituum korrektselt edasi antud. Usun, et sama on ka teiste raamatutega kuigi nende alustekste ma pole lugenud. Need olulised alustekstid ja raamatud pole enamikus kahjuks kunagi eestikeelsena ilmunud – põhjusega, need on tegelikult keerukad tekstid, mis kirjeldavad printsiipe ehk alati tõeseid põhimõtteid.

Ma olen kapitalist. Ja tahan enda lastest samuti kapitalistid kasvatada – inimesed, kes võtavad vastutuse ja loovad paremaid tooteid ning teenuseid läbi ettevõtluse. Samal ajal ma tean, et olukord Eestis pole nii hull kui Ameerika Ühendriikides, kuid ka meil on üha rohkem haridusvaldkonna inimesi laiemalt ning kitsamalt ülikoolide õppejõude sotsialistid. Toredad inimesed, kuid ohtlikke ideedega. Ja kahjuks mälestus kommunistlikust Nõukogude Liidust ning selle laastavast mõjust hakkab ka tuhmuma... ning üha rohkem on ka meil inimesi, kes üritavad veenda, et sotsialism on ikka hea asi, lihtsalt Nõukogude Liidus / Kuubas / (lisa mis iganes kommunismi katsetanud riigi nimi) ei osatud seda õigesti ellu viia. Seega oleme peagi ka Eestis olukorras kus lapsed saavad mõjutusi, mis on ohtlikud, kuid hea hinde saamiseks peavad nad need omaks võtma ja ette kandma.

Tuttle kaksikud tulevad appi. Läbi Tuttle kaksikute seikluste õpib lugeja tähtsaid printsiipe ning kapitalistlikke vaba ühiskonna ideid. Samuti saab lugeja hoiatatud ohtlike sotsialistlikke mõtete mõjude eest. Mõlema mõju õpitakse tundma läbi lugude ja sündmustike – igas raamatus veidi erineva nurga alt.

Esimesed kolm raamatut on eestikeelsena valmis. Järgmised kolm on juba küljendamisel. Nende ja järgmiste raamatute väljatoomine sõltub eelkõige esimese kolme edust ja tagasisidest. Kui need Sulle meeldivad ja kasulikud tunduvad, anna sellest meile teada ning osta veel eksemplare jagamiseks. Mida rohkem lapsi Tuttle kaksikutest loeb, seda parem meile kõigile 🙂

Kirjuta meile! Hea meelega asendaksime siin lehel olevad ameeriklaste kiitused meie oma kohalike eestlaste kiitustega 🙂

Head lugemist.


Kes Tuttle seeria raamatud tõlkis ja toimetas?

Nagu iga FTE poolt välja antud raamat, on tõlkimine ja toimetamine meil meeskonnatöö.

Tõlkimise võttis ette Kaie Kukk, kellel on ka endal 3 tüdrukut peres kasvamas 🙂

Sisutoimetamise tegi põhjalikult Kalev Kukk, kes majandusdoktor ning raamatutes kajastatud teemades igati kodus enda huvide ja elukogemuse tõttu.

Keeletoimetajana käis tekstid üle Terje Tammearu.

Ja peale küljendamist, mida tegi Elijah Stanfield, vaatas raamatud üle Peeter Pärtel.

Kui kõik eelnev sai tehtud, siis jõudsid raamatud trükki Tallinna Raamatutrükikotta 🙂

TASUTA OSA OOTAB SIND

Jaga meiega enda eesnime ja e-posti aadressi ning
saadame Sulle tasuta osa raamatust ""

Me väärtustame privaatsust ning ei jaga Sinu e-posti aadressi kellegagi.
Sa võid igal ajal loobuda FTE e-kirjadest – selleks on kirja lõpus lahkumise võimalus.

Close