Kasum esimesena

Muuda oma ettevõte raha neelavast koletisest rahamasinaks

Sinu ettevõte on muutumas püsivalt kasumlikuks.

Telli oma raamat soodsamalt siit. Tavahind raamatupoes 29,95 eur.

Kasum esimesena – Mike Michalowicz

„Kasum esimesena süsteemi kasutades kasvatasime oma ettevõtte käibe aastaga kolmekordseks, miljoni euroni ning tõstsime ka kasumit kolm korda.
Kasum esimesena võib tunduda liiga lihtne süsteem, kuid selles peitubki selle võlu ja efektiivsus.”

Ott Kraut, ettevõtja

Mike Michalowicz

Kuidas Su elu muutuks, kui Sinu ettevõttel oleks kasum garanteeritud?

See oli küsimus, mille esitasin endale pärast veel ühe aasta möödumist oma ettevõttes, mis toimis laekumisest laekumiseni stressis. Olen veendunud, et ettevõtlusstressi (ja isegi depressiooni) suurimaks allikaks on rahavarude puudumine.

Ma lõin kasum esimesena süsteemi enda finantsvõitluste likvideerimiseks. Mul on au öelda, et seda süsteemi on rakendanud juba üle 175 000 ettevõtte kogu maailmas.

Meetod ise on lihtne. Iga kord, kui laekub müügi eest raha, võtad sellest ettemääratud protsendi kasumiks. Muidugi käib asja juurde veel paar sammu lisaks sellele. Kuid isegi esimese lihtsa sammuga, kui võtad kõigepealt oma kasumi, muutud püsivalt kasumlikuks.

Kasum ei ole sündmus. Kasum on harjumus. See raamat näitab Sulle täpselt, kuidas seda teha.

Mike Michalowicz signature

– Mike Michalowicz

Raamatust õpid:

Uut valemit Müügitulu – Kasum = Kulud, mis põhineb käitusmispsühholoogial, selle asemel et edasi kasutada traditsioonilist raamatupidamisvalemit Müügitulu – Kulud = Kasum, mis on vastuolus inimese käitumisega ja on müüt, mis viib Sind katkematusse tsüklisse, kus müüakse üha rohkem, kuid teenitakse samas üha vähem kasumit.
Nelja põhimõtet, mille järgimine suudab lihtsustada raamatupidamist ja muuta kasumliku ettevõtte juhtimise palju lihtsamaks, vaadates lihtsalt pangakontode seise.
Kasumi esimesena võtmine motiveerib kokkuhoidlikkust ja inspireerib tööstusharu muutvat innovatsiooni.

Väike pidevalt kasumlik ettevõte võib olla palju väärtuslikum kui suur ettevõte, mis võitleb ellu jäämise nimel.
Ettevõtetel, mis saavutavad varase ja püsiva kasumlikkuse, on paremad šansid pikaajalise kolossaalse kasvu saavutamiseks.
Lisaks aitab Mike Sul kümnete juhtumiuuringute, samm-sammult nõustamise ja huumorimeelega enda ettevõtte finantstervist muuta, jäädavalt.
Kasum esimesena – Mike Michalowicz

„Kasum esimesena süsteem võib olla üks kõigi aegade suurimatest „häkkidest”. Rakenda maksa-endale-esimesena põhimõtet enda ettevõttes ja vaata, kuidas kasumid hakkavad sisse veerema.”

Chris Guillebeau, menukite Side Hustle (eesti k Kõrvaltöö) ja
The $ 100 Startup (eesti k 100 $ iduettevõte) autor

Telli oma raamat soodsamalt siit. Tavahind raamatupoes 29,95 eur.

Mike Michalowicz, Profit First Professionals

Mike Michalowicz, autor

Mike Michalowicz on rajanud ja maha müünud kaks mitme miljoni dollari ettevõtet enne 35-aastaseks saamist ning on raamatupidajatele ja kootsidele, kes õpetavad kasum esimesena süsteemi meetodeid, mõeldud organisatsiooni Profit First Professionals kaasasutaja. Tänaseks on ta uuesti kahe mitme miljoni dollari väärtusega ettevõtte omanik ning neis testib ta enda ideid enne raamatute avaldamist.

Ta on endine The Wall Street Journali kolumnist, populaarne esineja ning ta on jaganud oma ettevõtluse alaseid teadmisi üritustel nagu TEDx, creativeLIVE, INCmty ja mujal. Tema artiklid on ilmunud väljaannetes Entrepreneur, Open Forum ja Harvard Business Review.

NB! Eestikeelsete subtiitrite nägemiseks järgnevates videotes vajuta video all paremal nurgas nupule CC ja vali "Eesti CC".

MSNBC intervjuu "Kasum esimesena" teemal

TedX kõne "Kasum esimesena" teemal

„Igaüks teist – ettevõtjad, ettevõtte juhid – tehke nii nagu Mike ütleb!”

Micheal E. Gerber

MICHAEL E. GERBER

Raamatu "Ettevõtlusmüüt" autor

„Kui kunagi peaks valitama patroon, kes on ettevõtjatele püha, siis Mike Michalowicz on sellele kohale kindlasti üks peamine pretendent.”

Simon Sinek

Simon Sinek

Raamatu „Esmalt küsi „Miks”” autor

Järgnevat on öeldud selle raamatu kohta

Tagasiside raamatu varajastelt lugejatelt

Peeter Pärtel

FTE kirjastus, ettevõtja ja kinnisvarainvestor

„Kasum esimesena tundub esmapilgul liiga lihtne, et toimida. Kuid otsustasin sellegipoolest seda FTEs rakendada paralleelselt raamatu sisu toimetamisega. Vähem kui poole aastaga leidsin kasum esimesena süsteemi kasutades võimaluse enda palka tõsta kolmekordseks ning maksta välja reaalseid dividende. Samuti osutuks vääraks minu kartus, et raamatupidamine läheb väga palju keerukamaks – pigem vastupidi, läks lihtsamaks kuna igal pangakontol on ainult ühte tüüpi tegevused ja nende kajastamine võtab varasemast vähem aega.”

Sirle Truuts

Raamatu "Eduka äriplaani koostamise valem" autor

Minuni jõudis "Kasum esimesena" meetod mõned aastad tagasi, ingliskeelse audioraamatuna. Mikroettevõtja üheks väljakutseks on toime tulla erinevatest hooaegadest tingitud käibe langustega, seega tundus minu jaoks täiesti geniaalselt lihtne kasutada oma rahavoogude juhtimisel just erinevate pangakontode meetodit. Võtsin kasutusele eraldi kasumi pangakonto, kuhu olen kandnud ettevõtte kasumi. Seda summat ma jooksvate kulude tasumiseks ei kasuta. Kui peaksin kasutama, see on esimene märk minu jaoks selleks, et olen teinud operatiivtasandil juhtimisvigu kas toodete hinnastamisel, tootearendusel või turundustegevustes. Nii mõnigi kord olen tänu sellele end mugavustsoonist välja ajanud ja hakanud tegutsema enne, kui peaksin minema oma ettevõtte kasumi kulutamisele.

Sirle Truuts
Michael Port

Michael Port

Raamatu „Steal the Show” („Napsa tähelepanu”) autor

„Kasum esimesena muudab kõike. Ma rakendasin seda süsteemi enda mõlemas ettevõttes ja kasvatasin kasumit 21 protsendi võrra. Kui Sa tahad kasumit ja kasvatada oma ettevõtet, siis Sul on seda raamatut vaja.”

Sally Hogstead

Raamatu „Fascinate” („Kütkesta”) autor

„Kasum esimesena süsteem on geniaalne litakas-vastu-kukalt ilmutus ettevõtjate jaoks. Enamik väikeettevõtteid paistab väljast täitsa kenad, kuid tegelikult rabelevad nad pinnal püsimise nimel. Haaravate lugude ja nutikusega näitab Michalowicz, kuidas lõpetada palehigis töötamine, vesiliivast välja ronida ning üles ehitada ettevõte, mis armastab Sind vastu.”

Sally Hogshead

BOONUSMATERJAL "Kasum esimesena" tellijatele

Mike Michalowicz lubas meil tõlkida Sind abistavaid materjale mille tema ja ta meeskond on kokku pannud raamatu "Kasum esimesena" lugejatele. Sa saad raamatuga kaasa:

PDF fail Korduma Kippuvate Küsimustega.
Mike on peale raamatu ilmumist saanud lisaküsimusi ning selles failis on pikem vastus enam kui 30-le küsimusele. 
PDF fail Kasum esimesena kiirhindamise ankeet
Ankeet on olemas ka raamatus, kuid kui Sa ei soovi raamatusse kirjutada või soovid teha kiirhindamist korduvalt, siis saad välja trükkida iga kord uue puhta ankeedi koheseks täitmiseks.
PDF fail Kasum esimesena ülevaade ühel lehel
PDF fail Kasum esimesena mastermind grupi loomise juhendiga
Kui soovid aruandluskohustust endale tekitada, siis alusta mastermind grupiga. Kasum esimesena sobib ideaalselt selleks, et võtta kokku sõbrad ettevõtjad ning koos seda rakendama hakata ning samal ajal kaks korda kuus koguneda (virtuaalselt) mastermindiks, et anda aru enda ettevõtte kasumlikkuse kohta ning leida lahendusi tekkinud probleemidele (näiteks kuidas veel kulusid vähendada). Selles PDF failis on juhend kuidas sellist gruppi eestvedada ning lisatud on ka näidisajakava kuidas üks kogunemine võiks kulgeda.
PDF fail Kasum esimesena ülesannete haldussüsteem
Kui Sul puudub seni ülesannete haldamiseks hea süsteem, siis Sulle on abi sellest lihtsast süsteemist. Näidisleht koos juhendiga.
Exceli fail Kasum esimesena lastele
Tabel mida kasutada kasum esimesena süsteemi õpetamiseks lastele nende isikliku raha haldamise juures.
Link Mike artiklile Kuidas leida pank, mis toetab kasum esimesena süsteemi?
Tõlgitud artikkel, mis on toimetatud Eesti oludele vastavaks. Lisatud on Eestis sobivate pankade nimekiri.

Sooduspakkumine!

„Kasum esimesena” on müügil ka Apollo ja Rahva Raamatu poodides,
kuid täishinnaga 29,95 €.

Sul on võimalus „Kasum esimesena” kohe tellida
Raamat jõuab Sinuni tööpäeva, max kahe jooksul.

Tasuta osa raamatust

allalaetav PDF fail

PDF fail kohe lugemiseks
Raamatu algus kuni 2. peatüki lõpuni

PDF fail saadetakse Sulle
e-kirjaga 5 minuti jooksul.

SULLE 20% SOODSAM

23,96 €

Raamatupoes 29,95 eurot

1 pabereksemplar raamatust
Boonusmaterjal (lisafailid)
Tasuta transport DPD pakiautomaati

NB! Raamat jõuab Sinuni mõne päevaga!

-35% kui tellid koos lisaeksemplariga Sinu raamatupidajale

38,94 €

2 eksemplari raamatust
Boonusmaterjal (lisafailid)
Tasuta transport DPD pakiautomaati (üks sihtkoht)
Mike soovitab kohe anda ühe eksemplari raamatupidajale, et ta oskaks Sulle toeks olla

Millal raamat ilmus?

„Kasum esimesena” ilmus eestikeelsena 17. november 2020. Ingliskeelsena ilmus "Profit First" täiendatud versioon 21. veebruaril 2017 – see versioon raamatust ilmub eestikeelsena.

Sa võid kindel olla, see on täpselt sama hea sisuga kui originaal!

Kas raamat on pigem teoreetiline või praktiline?

Väga praktiline! Juba teise peatüki lõpuks oled muutnud enda ettevõtte kasumlikuks ning sealt edasi saad täpsed juhised kuidas kogu süsteemi kasutada enda ettevõttes. Lisaks ühes peatükis kirjeldab Mike kuidas sama süsteem ka enda isiklikus elus kasutusele võtta.

Saame lubada, et Sa pole varem neid mõtteid eestikeelsena lugenud ja need esitavad Sulle ja Sinu arusaamale ettevõtlusest tõsise väljakutse ning me loodame, et see aitab Sul teha paremaid valikuid enda jaoks.

Sa oled ennegi kuulnud soovitust "maksa endale esimesena", mis siin erilist on?

Rakendamine. Kas tead, et endale esimesena maksmiseks tuleb olla ettevõtja. Palgatöötaja ei saa seda kunagi teha, kuna palga korral makstakse esimesena riigile (sotsiaalmaks, tulumaks, töötuskindlustus) ning pankadele (pensionikindlustus) ja töötaja saab selle osa mis alles jääb. Kuid ettevõtjaks olemisest ei piisa! Enamik ettevõtteid teenivad täpselt niipalju raha, et ots otsaga kokku tulla ning on üsna tavaline, et omanik peab aegajalt enda raha juurde panema, et rahastada ettevõtte "raskemaid" aegu. Seda stiili nimetab Mike laekumisest laekumiseni tegutsemiseks. Mike õpetab kuidas kõigepealt panna kõrvale kasum ja alles seejärel jätta "väiksem taldrik" tegevuskulude jaoks.

Kui Sa oled ettevõtja, plaanid alustada ettevõtlusega, siis Sa vajad seda raamatut! See muudab Sinu ettevõtte ja Sinu elu!

Kui palju maksab raamatu transport?

Transport on Sinu kodu lähimasse Omniva pakiautomaati tasuta (Eesti piires).

Kui vajad transporti mõnda teise riiki, siis palun kirjuta sellest assistent@static.fte.ee ning saadame Sulle info, kuidas tellida ja kui palju sellega tellimuse maksumusele lisandub (kui lisandub).

Miks Sa tõesti peaksid seda raamatut lugema?

"Kasum esimesena" süsteem muudab kõike. Mike Michalowicz on välja töötanud intuitsioonivastase rahahaldussüsteemi, mis on aidanud kümnetel tuhandetel ettevõtetel välja murda hukatuse spiraalist ja saavutada kohene kasumlikkus. Tee seda sama siinsamas Eestis 🙂

Seda raamatut soovitas meil eestlasteni tuua ettevõtja Ott Kraut, kes reaalselt siinsamas Tartus tegutsedes kasvatas selle süsteemi abil enda ettevõtte käibe kolmekordseks, miljoni peale samal ajal ka kasumit kolmekordistades ja seda kõike vaid aasta jooksul. (See on eriline kuna tavaliselt öeldakse, et kasvamiseks peab kasumi ohverdama, kuid "Kasum esimesena" süsteem peab kasumi ohverdamist rumalaks mõtteks, ning soovitab alustada kasumlikkusest ning seejärel koos kasumiga kasvatada ka ettevõtet.)

Meid on aastaid ajupestud – Eesti edukas idufirmade kultuur on kaasa toonud uskumuse, et kui Sa ei kaasa investoritelt raha ja ei kasva nagu segane, siis Sa pole keegi. See raamat vastandub sellele ja juhib meid jätkusuutlikumale kasumi teele.

Ma pole Mikest midagi kuulnud - kas ta on tegija?

Ta on tegija väga paljude ettevõtjate silmis üle maailma. Isegi mitmed Eesti ettevõtjad teadsid tega enne selle raamatu eestikeelsena ilmumist. Lisaks "Kasum esimesena" raamatule on ta kirjutanud järgmised ingliskeelsed raamatud:
„The Toilet Paper Entrepreneur” („Tualettpaberi ettevõtja“)
„The Pumpkin Plan” („Kõrvitsa kasvatamise plaan“)
„Surge” („Tõus“)
„Clockwork” („Kellavärk“)
„Fix this next” („Paranda see järgmisena“)

Kas see on üks neist raamatutest, mis riiulinurka seisma võib jääda?

Raamat on hästi kirjutatud ning korralikult ka Eesti keelde ümber tõlgitud, toimetatud, keeletoimetatud. See kaasahaarav raamat saab Sul esmakordselt kiiresti läbi loetud.

Soovitame kindlasti tulla ka teist korda tagasi ja asuda kohe tegutsema – kui miski sunnib Sind tegema elus muudatusi, siis tee need muudatused ära. Ava need arveldusarved!

Mul on siin vastamata küsimus, kuhu kirjutan?

Palun kirjuta meie assistent Anna-Liisale:
assistent@static.fte.ee ja ta leiab Sulle vastuse.

Telli oma raamat soodsamalt siit. Tavahind raamatupoes 29,95 eur.

TASUTA OSA OOTAB SIND

Jaga meiega enda eesnime ja e-posti aadressi ning
saadame Sulle tasuta osa raamatust "Kasum esimesena"

Me väärtustame privaatsust ning ei jaga Sinu e-posti aadressi kellegagi.
Sa võid igal ajal loobuda FTE e-kirjadest – selleks on kirja lõpus lahkumise võimalus.

Close