80 : 20 printsiip

Saladus, kuidas saavutada vähemaga rohkem

Pea igaüks on kuulnud 80 : 20 -st, kuid kas Sa ka tead, kuidas seda enda hüvanguks rakendada?

Telli oma raamat soodsamalt siit. Tavahind raamatupoes 29,95 eur.

80 : 20 printsiip – Richard Koch

"Suured tänud 80:20 printsiibi kirjastamise eest. Minu raamatu soovituse Top 1. Hea mõtte avardaja nii ettevõtlusesse kui eraellu."

JÖRGEN KOHAL

Poke Bowl, Meze ja Jorgen Pitsa tegevjuht / omanik

"See printsiip on ülimalt tugev edasi viiv jõud, kui seda hoida pidevalt meeles ja toimida täpselt nii nagu peab, aga kohati kasutavad paljud just vastupidist. 🥰 "

Anneli Uutar

ettevõtja

"Olen seda 2 korda lugenud ja üritan igapäevaselt kasutada sellest saadud tööriistu. See on SUPER raamat, soovitan kõigile."

JÜRI KOGER

Ettevõtja

"Loe "80 : 20 printsiip" läbi ja leiad ideid nii enda isiklikku ellu, kui tööalasesse ellu, ning ettevõtlusesse.

80 : 20 mõjutab meid kõiki, hoolimata sellest, kas oleme sellest teadlikud või selle suhtes täiesti pimedad.

Teadlikud saavad seda võimast edu kasutada ning teised jäävad üha enam maha."

Peeter Pärtel

"80 : 20 PRINTSIIP" KIRJASTAJA

Richard Koch

Autor, Richard Koch

Richard Koch on kirjutanud või kaasautoriks umbes 25 raamatule, mis käsitlevad ettevõtlust, ideid ja isiklikku edu. „Koch on keegi, keda tasub kuulata,“ ütleb Roger Trapp, inglismaa ühest suurimast uudistekanalist The Independent, kuna ta on ise edukas konsultandi, ettevõtja ja autorina.

1997. aastal oli tema „80 : 20 printsiip“ algne versioon teerajajaks nn Pareto reegli ümbertõlgendamisele. Ta laiendades ideed, et kõige väärtuslikumad tulemused tulenevad väikesest osast ettevõtete jõupingutustest (mis oli juba siis hästi teada) ning lisas uuena, et sama kehtib ka isiklikus elus ning karjääri tehes.

2017. aastal oluliselt uuendatud ja täiendatud raamatu versioon, mis on nüüd saadaval ka eestikeelsena, on muutunud äriklassikaks, mida ajakiri GQ nimetas kõigi aegade 25 parima äriraamatu hulka. „Anname sellele salvadordalilikule meistriteosele viis tärni... see on kaunis kollaaž hästi kirjutatud proosast. See raamat on oma hinda väärt mitmekordselt.“

Raamatut „80 : 20 printsiip“ on müüdud üle miljoni eksemplari ja tõlgitud enam kui 40 keelde.

Raamatust õpid:

Kuidas saavutada vähemaga rohkem. Ja loed näiteid kuidas 20% tegevustest tekitab 80% tulemusi.
Kuidas mõnes valdkonnas toimib printsiibi äärmuslik vorm ehk 5% tekitab 95% tulemustest või isegi 1% tekitab 99% tulemustest.
Kümmet peamist 80 : 20 rakendusala
 ettevõtluses.
Kuidas rakendada 80 : 20 isiklikus elus, töötajana ning investeerimisel. Ja miks Sa peaksid töökohta vahetama, kui Sa juba ei tööta ülemuse juures, kes tegutseb 80 : 20 printsiipi silmas pidades.
80 : 20 printsiibil on kaks eri mõõdet – laialt tuntud tõhususe mõõde ning vähem teada isiklikku elu parandav mõõde.
80 : 20 on lihtne, kuid selle ellu rakendamine nõuab palju enamat. Seetõttu ära lase end lihtsusest eksitada. Meile inimestena meeldib keerukus, eriti kui oleme juhtival kohal, sest saame siis enda vajalikkusele kinnitust ning "saame päästa päeva".
80 : 20 printsiip – Richard Koch

Perry Marshall, mitmete turundusalaste bestsellerite autor:

Kõige pöördelisem raamat, mida olen oma ettevõtluskarjääri jooksul lugenud

Mõned inimesed on küüniliselt kommenteerinud, et sellest raamatust tasub lugeda vaid 20% ja ülejäänud on kõik kordus.

Need inimesed ei mõista tegelikult 80 : 20 printsiibi fraktaalset olemust - kui levinud see on või mil määral peate tõesti nendesse kontseptsioonidesse sukelduma. Nende arvamused on väärtusetud.

Esimest korda lugesin seda raamatut 2003. aastal. Ma jõudsin leheküljele 14 ja Richard selgitas, kuidas 80 : 20 on tihedalt seotud kaoseteooriaga. Mul sain järsku aru – midagi, mis isegi polnud selgesõnaliselt öeldud - ja mõistsin, et iga 80 : 20 sees on veel üks 80 : 20 ja veel üks ja veel üks. 80 : 20 on fraktaalne!

Järsku vaatasin aknast välja ja nägin 80 : 20 KÕIKJAL - puudel, tänaval, oma vaibal, peaaegu igas minu ettevõtte arvutustabeli veerus. Enne ma vaevu olin seda tähele pannud, kui üldse, ja isegi siis ainult tahavaatepeeglis. Pärast seda nägin seda kõikjal enda ümber.

Richard teeb olulise tähelepaneku, eristades 80 : 20 ANALÜÜSI ja 80 : 20 MÕTTEVIISI. Analüüs on tagasivaatav. 80 : 20 mõtteviis on tulevikku suunatud. Kui teate eelnevalt, et mida iganes te teete, on see 80 : 20 ja mitte miski, mida te teete, ei saa seda muuta, siis saate teadlikult teha tegevusi, et soodustada varajast edu. Te tapate oma väheolulised tegevused kiiremini. Otsite mustreid, mida enamik inimesi tähele ei pane, ja kiirteid ebaõnnestumise kuude või aastate vahele jätmiseks.

Richard läheb sügavuti paljudesse nüanssidesse selle kohta, kuidas 80 : 20 avaldub ettevõtluses ja kuidas enamik ettevõtteid kaotab raha iga kord, kui nad müüvad 20% oma tootevalikust. See on väga suur asi.

Ma loen nüüd seda raamatut, 13 aastat hiljem, JÄLLE (pole kindel, mitu korda ma olen seda juba lugenud) ja see tekitab ikka veel uusi juveele. Jah, võite lugeda 20% sellest raamatust ja juba see võib teie elu muuta. Kuid kui te mõistate 80 : 20, siis peaks lugema seda raamatut 5 korda ja võite olla peaaegu kindel, et saate iga kord 10X oma investeeritud aja tagasi.

Kui Richard hakkab lõpus filosoofiliseks muutuma sel teemal, et see kehtib ka suhete ja mille iganes muu kohta, siis ärge andke järele kiusatusele järgi arvates, et ta on läinud liiga kaugele. Ta ei ole. 80 : 20 on põhjuse ja tagajärje fundamentaalne aksioom, üks universumi suurtest salajastest seadustest.

Olen lugenud PALJU häid raamatuid, kuid see on nimekirja tipus. See on olnud väärt miljoneid dollareid minu karjääri jooksul.

Telli oma raamat soodsamalt siit. Tavahind raamatupoes 29,95 eur.

"Lugege see raamat läbi ja kasutage seda."

Tim Ferriss

Tim Ferriss

RAAMATU "NELJATUNNINE TÖÖNÄDAL" AUTOR

"80 : 20 printsiip on üks kasulikumaid lähenemisi aja juhtimisele."

Brian Tracy

BRIAN TRACY

Mitemete edu raamatute autor

Soodushinnaga tellimine!

„80 : 20 printsiip” jõuab 2023. aastal ka Apollo ja Rahva Raamatu poodidesse,
kuid täishinnaga 29,95 €.

Sul on võimalus „80 : 20 printsiip” kohe tellida
Raamat jõuab Sinuni juba paari tööpäeva jooksul.

Tasuta osa raamatust

allalaetav PDF fail

PDF fail kohe lugemiseks
Raamatu algus kuni 2. peatüki lõpuni

PDF fail saadetakse Sulle
e-kirjaga 5 minuti jooksul.

SULLE 20% SOODSAM

23,96 €

Raamatupoes tulevikus 29,95 eurot

1 pabereksemplar raamatust
Tasuta transport DPD pakiautomaati

3 eksemplari -25% soodsam

67,39 €

3 eksemplari raamatust
Tasuta transport DPD pakiautomaati (üks sihtkoht)
Muuda lisaks enda elule ka 2 Sulle olulise inimese elu

5 eksemplari -35% soodsam

97,34 €

5 eksemplari raamatust
Tasuta transport DPD pakiautomaati (üks sihtkoht)
Muuda enda suhtlusringi arusaamu igaveseks

Millal raamat ilmus?

„80 : 20 printsiip” 20. aastapäeva väljaanne ilmus eestikeelsena 17. detsember 2021. Ingliskeelsena ilmus "80/20 principle" 20. aastapäeva väljaanne 2017 – see versioon raamatust ilmub eestikeelsena. Varem on eestikeelsena kirjastuse TEA poolt välja antud raamatu algne versioon aastal 1999 – pruunide kaantega raamat.

Sa võid kindel olla, see on täpselt sama hea sisuga kui originaal!

Kas raamat on pigem teoreetiline või praktiline?

Mõlemat!

Raamatul on tugev teoreetiline alus mida tasub kindlasti teada, et mõista paremini 80 : 20 printsiibi olemust. See tõesti kehtib pea igas olukorras. Seda on raske uskuda enne kui oled selgeks saanud teoreetilise poole selle taga.

Raamat on praktiline kuna saad alustada kohe selle enda ellu rakendamisega. Selleks ei pea isegi kogu raamatut läbi lugema 🙂 Loe peatükk, paar ja rakenda ellu. Loe edasi ja rakenda veel. Raamatus toodud näited aitavad sellele oluliselt kaasa.

Sa oled ennegi kuulnud 80 : 20 -st ja vähemaga rohkema tegemisest, mis siin erilist on?

Rakendamine. Kas Sa juba rakendad seda?

Kas Sa tead, et 80 : 20 sees on omakorda 80 : 20 ja veel omakorda 80 : 20, ehk see pole midagi sellist, et üks kord teen ära ja tehtud, vaid nõuab pidevat edasi rakendamist ja arendamist.

Ma loodan, et lugesid siin lehel olevat Perry Marshall tagasisidet raamatule. See võtab hästi kokku selle raamatu olemuse ja kasulikkuse.

Kas oskad juba eristada 80 : 20 analüüsi ja 80 : 20 mõtteviisi?

Kas rakendad neid iga päev enda elu igas valdkonnas?

Meil kõigil on 80 : 20 rakendamisel arenguruumi. Tee endale teene ja loe seda raamatut ning saa veelgi rohkem veelgi vähemaga tehtud. Ja naudi seda, mis Sinu jaoks on kõige olulisem – seal ära aja taga efektiivsust, vaid naudingut ja kulgemist.

Kui Sa oled ettevõtja, plaanid alustada ettevõtlusega, siis Sa vajad seda raamatut! See muudab Sinu ettevõtte ja Sinu elu!

Kui palju maksab raamatu transport?

Transport on Sinu kodu lähimasse DPD pakiautomaati tasuta (Eesti piires).

Kui vajad transporti mõnda teise riiki, siis palun kirjuta sellest assistent@static.fte.ee ning saadame Sulle info, kuidas tellida ja kui palju sellega tellimuse maksumusele lisandub (kui lisandub).

Miks Sa tõesti peaksid seda raamatut lugema?

Lühike vastus: Kui Sa ei rakenda 80 : 20 ja teised rakendavad, siis Sa jääd lihtsalt maha. Isiklikus elus võib-olla oled lihtsalt aeglasem ja kogu lugu, kuid ettevõtluses võib see viia Sinu ettevõtte hääbumiseni.

Pikem vastus: 80 : 20 printsiip on lihtne. Kuid selle rakendamine... ütleme nii nagu raamat ise ütleb – meile, inimestele, meeldib teha asju keeruliseks. Keerulisus paneb meid tundma end tähtsana. Keeruliste ülesannete lahendamine pakub vaimset rahulolu, jne.

Seega 80 : 20 printsiibi rakendamine on kohati intuitsiooni vastane ehk jah "ma saan aru" millele järgneb "kuid kes siis selle 80% ära teeb" ja muud vabandused.

Seetõttu Sa vajad seda raamatut – see veenab ja loob kindlust iga nurga alt, et 80 : 20 rakendamine enda ellu ja ettevõttesse on õige tee edasi.

Tee õige valik! Võta aeg, loe ja võta aeg, et rakendada!

Ma pole Richard Kochist midagi kuulnud - kas ta on tegija?

Ta on edukas ettevõtja, autor ja investor.

Ettevõtjana alustas ta 33-aastaselt ning müüs enda konsultatsiooniettevõtte 40-aastaselt. Saadud raha on ta investeerinud nii alustavatesse ettevõtetesse kui ka ettevõtete laiendamisesse - tema investeeringud erinevatesse ettevõtetesse on kasvanud 5 ja 53x vahel.

Investorina kasutab ta 80 : 20 printsiipi, et teha paremaid valikuid.

Kas see on üks neist raamatutest, mis riiulinurka seisma võib jääda?

Raamat on hästi kirjutatud ning korralikult ka Eesti keelde ümber tõlgitud, toimetatud, keeletoimetatud. See kaasahaarav raamat saab Sul esmakordselt kiiresti läbi loetud.

Soovitame kindlasti tulla seda uuesti lugema – 80 : 20 sees on omakorda 80 : 20 ehk seda saab üha uuesti ja uuesti rakendada. Uuesti lugemine tuletab meelde ja aitab teha enda jaoks uusi avastusi.

Mul on siin vastamata küsimus, kuhu kirjutan?

Palun kirjuta meie assistent Anna-Liisale:
assistent@static.fte.ee ja ta leiab Sulle vastuse.

Telli oma raamat soodsamalt siit. Tavahind raamatupoes 29,95 eur.

TASUTA OSA OOTAB SIND

Jaga meiega enda eesnime ja e-posti aadressi ning
saadame Sulle tasuta osa raamatust "80 : 20 printsiip"

Me väärtustame privaatsust ning ei jaga Sinu e-posti aadressi kellegagi.
Sa võid igal ajal loobuda FTE e-kirjadest – selleks on kirja lõpus lahkumise võimalus.

Close